Bir çok insan kaza, yaralanma, glokom ve çeşitli göz hastalıkları sonucunda gözlerini kaybetmektedir. Göz yaralanmaları, iş kazalarında yaşanan travma ile göz organın yitirilmesi aynı zamanda psikolojik etkiler yaratabiliyor. Göz kaybı estetik görünümünüzü olumsuz etkilesede bireysel tasarım özel boyama prostetik lens seçeneklerimiz sayesinde doğal görünümünüzü tekrar size kazandırabiliyoruz.

İris kusurlu gözlerde konjenital şartlardan ötürü sıkça tekrarlanan çeşitli komplikasyonların yaşanmaması için özel hammaddeler kullanarak gözde kaldığı süre içinde konforlu giyilerek göz sağlığına katkıda bulunmasını amaçlıyoruz.

prostetik-goz

Prostetik lens hangi gözlere uygun!

İki göz arasındaki ton farkı, göz travması iris kayıplarında ameliyat sonrası tedavi süreci tamamlanan gözlerde uygundur.

Prostetik lensler sağlam göz rengi baz alınarak bilgisayar ortamında simüle edilerek yapılan (yakından desen tekniği ve doğal göz tasarımı) şeklinde yapılmaktadır. Kişiye özel tasarımda hastanın sağlam gözü ve hasarlı gözü 2161×617 72 dpi özellikle fotograf ile mümkün olan en başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Normal şartlarda prostetik kontakt lenslerin ülkemizde tek ton boyanarak üretilmesi nedeniyle standart çözümler çok sıradan ve başarısız olmaktadır. Ürettiğimiz prostetik lens ürün gruplarında doğal desen tekniği boyama ve göz tasarımından bahsetmekteyiz. Daha önceki prostetik lens deneyiminizi bir kenara bırakabilirsiniz.

Standart Prostetik Lens

Genelde koyu kahve, orta kahve ve açık kahve olarak satılır, dia ve bc’nin sabit olması sebebi ile göze oturmaz kayma yaparlar. Tek ton boya kullanılması sağlıklı göz baz alındığında renk tonu uyuşmazlığı oluşur. Boya grafik, efekt özelliklerinin olmaması lens dokusunda derinliğin hissedilmeyerek suni görünmesine neden olur. İris çapının standart olması lensin beklentilerin çok altında görünmesine yol açar.

Standart prostetik lenslerin dezavantajları

  • Doğal durmazlar
  • Gözler arasında ton farkı oluşur
  • Konfor yetersizdir
  • Kayma ve batma yapabilir

Bireysel Tasarım

Korneal uyumu sağlayacak malzeme seçimi ile başlayarak, kenar eğimi, merkez kalınlığı kornea’da fit giyilebilecek alt yapı belirlenir. Deformasyon şiddetine bağlı çökme, aşırı dik eğim faktörleri tespit edilerek giderilir. İris kayıplarında içe yada dışa doğru kayma merkezlenme problemleri gözlemlenerek değerlendirilir. Sağlıklı göz rengi örnek alınarak pupila ebatları ölçülerek en etkileyici sonuç için boyama işlemi yapılır. Göze takıldığından açık yada koyu olma durumunda ikinci lens tekrar dizayn edilerek prostetik lens kullanıcısı memnun edilir.

Uygulanan lens ve sağlam göz arasındaki simetrik yapı önemlidir. En benzer netice için prostetik lens boyamak tamamen sanatsal bir çalışmadır.