Yeni Nesil Kontakt Lens Malzemesi Hioxfilcon D

Yeni Nesil Kontakt Lens Malzemesi Hioxfilcon D

Yapılan araştırmalar neticesinde kontakt lens kullananlar arasında kuruluk şikayeti % 50 oranında gözde tahriş etkisi olmasına kaynak oluşturmaktadır. Şu ana kadar üretilen sıradan kontakt lensler gözde kullanıldıkları süre içinde %10 a kadar varan oranlarda su kaybına uğramaktadır. Bunun neticesinde gözde kuruluk hissi, kaşıntı ve yorgunluğa sebep olmaktadır. Su kaybının neticesinde kırmızı gözler, rahatsızlık, net görememe ve aynı zamanda protein birikimleri oluşturarak bazı olası komplikasyonları beraberinde getirmektedir.

Kontakt lens kullanımında 3 ncü nesil kontakt lensler 2009 yılından itibaren Türkiyede satışa sunulmuştur. Yeni Patentli GMA / hydrogel kopolimer hioxifilcon D materyali ile birlikte Kontakt lensteki 99% nemi koruyabilen gelişmiş hidrasyon özellikleri ile birlikte lens kullanımında devrim niteliğinde.. Extreme kontakt lensleri gün sonunda dahi rahat. İlk 1 saat içindeki konfor gün sonuna kadar sürmekte ve özel patentli teknolojisi ile birlikte asla kuruluk yapmamaktadır. Özellikle kontakt lens kullananlarda görülen uzun saatler lens takılması sonrasında netlik azalması Extreme Kontakt lenslerinde yaşanmamaktadır.

Extreme H2O kontakt lensleri gün boyu konfor yaşamak isteyen kontakt lens kullanıcılarının ilk tercihi durumunda. Kontakt lens kullanırken gün boyu konfor tüm hastaların ihtiyacıdır.Extreme kontakt lenslerinin hammddesi gelişmiş teknolojisi ile hioxifilcon A ve hioxifilcon D ‘dir.Bu patentli malzemeler eşine az rastlanır bir biçimde Gliserin türevi ile yapılmaktadır. Bu sebeple extreme kontakt lensleri benzersiz bir şekilde su içeriğini koruyabiliyor. Gliserin etkisi ile su kontakt lensin içinde hapsolarak kuruluğu ortadan kaldırabiliyor. Extreme kontakt lenslerinin 3 ncü nesil kontakt lensler olarak adlandırılmasının nedeni budur.

Extreme H2 O kontakt lenslerinin farkı nedir? Nasıl kuruluk şikayetine son vermektedir? İçerdeği özel Gliserol Methacrylate (GMA) Mucin ve doğal glycoprotein bir sıvı gözyaşı içerdiği ile seçkin Biyouyumluluk sağlar. Bu sayede konfor ve göz sağlığına katkıda bulunmaktadır. Extreme kontakt lensleri kontakt lens alanında teknolojik bir atılımdır. Gün boyunca çok uzun süreli kullanımda ve en zor şartlarda dahi özelliğini yitirmemektedir. Gün sonunda kontakt lensleri ile sorun yaşayan kontakt lens hastaları için geliştirilmiştir. Dünyada kontakt lens kullanıcıları arasında saat 5 sendromu olarak adlandırılan kontak lense bağlı kuruluk hissine karşı çözüm kaynağı olmuş durumda.

Extreme kontakt lenslerinde yeni malzeme 3 ncü nesil nedir?
GMA/Hidrojel Kopolimer Hioxifilcon D gelişmiş nem tutma ve üstün dayanıklılık ile Extreme lenslerinde nemi %99 oranında korumak için özel geliştirilmiş bir hidrasyon vardır. İlk bir saatte lensin konforu ne ise gün sonundada aynı konforu muhafaza etmektedir. Tüm gün boyunca kontakt lens rahat hareket ederken konfor tüm gün boyunca sabittir. Extreme Kontakt lensleri non iyonik özelliğe sahip olduğundan protein ve lipit tortullar lensin üzerinde barınamaz.

Leave a Comment