Softlens 38 kendi klasmanının neden en iyisi?

Softlens 38 kendi klasmanının neden en iyisi?

Softlens 38 şüphesiz Bausch&lomb firmasının şu ana kadar ürettiği en iyi kontakt lens olma özelliğini neden hala koruyor biliyor musunuz?

Miyop ve hipermetrop versiyonu sayesinde sıkça tercih edilen Softlens 38 özellikle 20 ile 40 yaş arası kesimin en gözde aylık kontakt lens konumunda.

Softlens 38’in sahip olduğu malzeme kalitesiyle bir haftaya kadar gözde kalabildiğini biliyor muydunuz? Silikon hidrojel malzemeli lenslerin bir çoğu uyku esnasında kullanılabilirken hidrojel ürünlerde gece uyunabilen tek ürün softlens 38 dir. 14 mm çap, ince yapı yumuşak malzemesi polymacon, kullanan kişiye minimum göz kapağı etkileşimi faydası yanında göz uzmanlarınada üç farklı temel eğri seçeneğiyle geniş bir uygulama alanı imkanı sağlıyor. 8.40/8.70/9.00 alternatifi olması dik, yatay yada geniş kornea yapılarında bireysel uyumu beraberinde getiriyor. İçerdiği su oranı olan %38,6.

Gözleriniz +4.00 ile -9.00 aralığında bir kırma kusuru değerine sahipse softlens 38 kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sotflens 38 su oranının azlığı sizi asla yanıltmamalı çünkü su oranının yüksek olması oksijen iletimini arttırmaz! Fakat buna rağmen kontakt lens kullanıcıları su oranının yüksek olduğu ürünlerin daha kaliteli olduğunu sanmak gibi bir yanlışa düşerler..

Merkez kalınlığı değerinin 0.035mm olması softlens 38 ‘in inceliğinin bir ispatı olup, hipermetrop merceklerde merkezin doğası gereği kalın olması gerekirken 0.038mm’lik merkez kalınlığı lensin tasarımının ne kadar iddaalı olduğunu ortaya koymaktadır.

Bir kutu içinde 6 adet blister ambalajda satışa sunulan softlens 38 aylık planlı değişim olarak kullanılmaktadır. Bausch&lomb Softlens 38 kullanmak isteyenler ilk önce kapsamlı bir göz muayenesinden geçerek, göz doktorundan detaylı bilgi edinmelidirler.

Leave a Comment