Blog

Bausch & Lomb Silsoft® Pediatrik Lens

Bausch & Lomb Silsoft® ve Silsoft ® Super plus Kontakt lens katarakt ameliyatı sonrasında bebeklere kullandırılan afak kontakt lensler arasında çok özel bir konuma sahip. Göz doktoru tavsiyesi ile Bebeklere uyku halinde kullandırılabilen kırma gücü 32 dioptiriye kadar olan tek afak kontakt lens olma özelliğini yıllardır korumakta..

Bebek ve çocuklarda korneanın yeterli seviyede oksijen alabilmesini sağlayan silsoft kontakt lensin kullanım süresi yaklaşık olarak 1 yıldır. Silsoft pediatrik afak lensleri korneanın nemlenme ihtiyacını ileri seviyede karşılamakta. Silsoft kontakt lensleri malzeme olarak Elastofilcon A – FDA grup I malzemedir. Silsoft kontakt lenslerini bebek ve çocuklarda kullanımını Amerikan İlaç Dairesi (FDA) onaylamıştır. Silsoft kontakt lensleri bebek ve çocuklarda katarakt ameliyatı sonrasında güvenle kullanılabilir.

Afak pediatrik ve Afak Yetişkin
Malzeme: elastofilcon A
Su İçeriği:% 0.2
Oksijen Permeability (DK) *: 340,0
Oksijen İletim (DK / t): 71
Temel Eğri: 7,5, 7,7, 7.9mm
Çapı: S 11.30mm
Kırma Gücü: 23,00 D 32,00 D (3.00D adımları)
Optik Bölge: 7.0mm
Merkezi Kalınlık: 0.51mm – 0.71mm
Kullanım:Günlük kullanımda ve doktor tavsiyesine göre Gece-Gündüz sürekli takılabilir.

Silsoft kontakt lensleri bakımı konusunda hassas davranmalısınız. Genelde bu tip bebek için lens kullanımında enfeksiyon ve göz tahrişleri yaşandığını unutmamalısınız. Tüm bu risklerden uzak kalabilmek için yapılması gerekenlere ve bakım prosedirlerine tamamen uymalısınız. Silsoft lenslerin temizliğinde bakım solüsyonlarını kullanırken, solüsyonun üzerindeki son kullanma tarihini kontrol ediniz. FDA onayı olan kontakt lens solüsyonlarını kullanınız! Eğer bebeğiniz lenslerini 3 aydan fazla kullanma durumunda ise maksimum 3 ayı geçmeden mutlaka lensleri bir labaratuvara kontrol ettirerek sorun olup olmadığını, yeterli temizlikte ve berrak olup olmadığını kontrol ettiriniz. Bakım solüsyonları bazı durumlarda malesef yetersiz kalmaktadır. Kullanılan bakım solüsyonları protein, kalsiyum ve bazı lipit tortul ve birikintileri lens yüzeyinden temizleyememektedir.

Kaliteli ultrasonic ses dalgası temizleyicilerinin bu konuda faydası olabilir. Ancak labaratuvar temizliği ve bakımı en doğru yoldur.

Bebeğinizin lenslerini kullanımına ne kadar erken başlar iseniz, o kadar avantaj sağlarsınız çünkü Kontakt lensin kullanılma sebebi; bebekte göz tembelliğinin oluşmaması içindir. Ortalama Silsoft Pediatrik lenslerinin size teslim süresi 21 ile 30 gün arasındadır. Bu zaman içinde lens dünyası müşteri hizmetlerinden sağlıklı bilgi alabilir, bebeğiniz için en doğru ve en faydalı lens kullanımına ulaşabilirsiniz.

30 Haziran 2012 Bebek ve Çocuklar
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply