Rose K keratokonus lens grubu gaz geçirgen sert lenslerden oluşmaktadır. Ancak Rose K lens ürün grubunu anlatabilmek için sadece sert lens olduğunu söylemek haksızlık olur. Rose k keratokonus lens ürün grubunda durumun biraz daha farklı olduğunu düşünmeliyiz. Çünkü rose k kontak lens bireysel keratokonus ihtiyaçlarına paralel olarak her hasta için kişisel olarak üretilmektedir. Bireysel olarak keratokonus hastasının ihtiyaçlarına yönelik olan 4 farklı ürün grubu tamamı ile bunu ifade etmektedir. Rose K Keratokonus lensi için bir kategori ayrımı yapmak gerekirse, bu lensi sert lensi sert lens kategorisine dahil bir gaz geçirgen kontakt lens (Rigid Gas Permeable Lens) olarak kabul edilmektedir. Rose K keratokonus lens grubu ana malzeme olarak 100×10¯¹¹ gaz aktarımı gibi yüksek bir oksijen aktarımına sahip olması dikkat çekici bir özelliktir.

rose k keratokonus lensi david thomas

Özellikle sert bir lensin 100 üzeri dk özelliğine sahip olması önemli bir kriterdir. Rose k keratokonus lensi öncesinde diğer kontakt lens markalarını kullanan kişiler oksijen iletimi farklılığını hemen hissedeceklerdir. Ancak rose k lens ürün grubunu sadece oksijen aktarımı ile tanımlamak haksızlık olabilir;

Rose K kontakt lenslerinin tek farkı gözün bir milimetre karesine, bir dakikada civa basıncı cinsinden 100×10¯¹¹ oksijen geçirgenliğine sahip olması değildir. Rose K lens ingiliz bir optometrist olan David Thomas tarafından eşsiz optik bir dizaynda tasarlanması rose k lensinin en karakteristik özelliğidir. Toric perifer dizaynı ve kenar kaldırma bir çok hastaya derman olabilecek niteliktedir. İç çap yada temel eğri (BC) olarak 4.30 mm den, 8.70 mm e kadar gidebilen ve dia (Dış çap) olarak 7.90 mm dan 10.40 mm kadar geniş bir uygulama seçeneği sunulmaktadır. Asimetrik kornea teknolojisine sahip bu kontakt lensin tasarımcısı David Thomas’tır.

Bütün keratokonus kornea geometrilerini kapsayacak şekilde üretilen Rose K gas permeable lens (gaz geçirgen sert kontakt lens) (Oval keratokonus, meme tipi keratokonus, orta ve dik meme tipi koniler, pellusid, marjinal dejenerasyon, keratoglobus, keratoplasti sonrası) kullanılabilmektedir.

Rose K Keratokonus Özellikleri

  • Toric periferik Kıvrımlar (Toric Peripheral Curves)
  • Bütün lens dizaynları için uygulamada kolay ve sistematik montaj
  • Kolay kullanımlı esnek kenar kaldırma (Edge Lift/EL)
  • Asimetrik kornea teknolojisi
  • Ön Arka bi-toric dizayn
  • Geniş çap ve temel eğri aralığı
  • Arttırılmış görme keskinliği
  • Azaltılmış göz kamaşma ve parlaması
  • Aberayon kontrolü asferik optik dizayn

Oval keratokonus ve meme tipi keratokonüs lensi erken evre pellusid, marjinal dejenerasyon. Rose K2 keratokonus lens öncelikli uygulama alanları olarak oval keratokonus ve meme tipi keratokonus vakalarıdır. İkinci uygulama alanı ise erken evre pellusid ve marjinal kornea dejenerasyonudur.

Temel eğriÇapGüçKenar Kaldırma
Rose K2 Gelişmiş uygulama seçenekleri: 1-Toric periferik kıvrımlar, 2-Asimetrik teknolojisi, 3-Toric; arka ön ve bi toric optik dizaynlar
4.3 mm den 8.6 mm’ye7.9 mm den 10.40 mm’yeHepsiStandart, düz, dik
Temel eğriÇapGüçKenar kaldırma
Rose K2 NC Orta dik ve tüm meme tipi konili keratokonus vakalarında kullanılmaktadır.
4.3 mm den 7.7 mm’ye7.6 mm den 9.00 mm’yeHepsiStandart, düz, dik
Temel eğriÇapGüçKenar kaldırma
Rose K2 IC Pelusid marjinal dejeneresyon, keratoglobus, lasik sonrası ekstazi ve post graft. Rose K2 IC (Düzensiz Kornea) ikinci olarak ise oval keratokonus’te tercih edilebilmektedir.
5.7 mm den 9.3 mm’ye9.4 mm den 12.00 mm’yeHepsiDüz, dik, duble düz, duble dik
Temel eğriÇapGüçKenar kaldırma
Rose K2 Post Graft Keratoplasti geçirmiş hastalar için oval, meme tip keratokonus ve lasik. Rose K2 post graft keratoplasti ameliyatı geçirmiş hastalarda kullanılmaktadır.
5.7 mm den 9.3 mm’ye9.4 mm den 12.00 mm’yeHepsidüz, dik, duble düz, duble dik

Rose K Teslimat Süresi

Rosek k keratokonus lens ürün grubu için 4 ile 6 hafta arasında bir teslimat süresi bulunmaktadır. Kornea değerlere göre ingiltere’de David Thomas tarafından üretilmektedir. Rose k keratokonus lens fiyatları için detaylı bilgi almak için 0212 570 80 13 ve 0212 570 80 14 numaralı lens dünyası müşteri hizmetlerini arayabilir veya aşağıdaki e-posta formu istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.