Renk körlüğü lensi fiyatları her bir göz için bir adet kullanılmakla beraber 2.000 tl ile 2.380 tl arasında bulunmaktadır. (Amerikan Menşei) Fiyatlara kredi kartı, nakit ödeme seçeneklerinde değişiklik gösterebilir. Renk körlüğü lens çeşitlerimiz günde ortalama 12 saat kullanım ile bir yıl kullanılabilmektedir.

Renk körlüğü lensi satın alabilmek için ilk önce kapsamlı bir muayene olmak gereklidir. Muayenede hastanın renk görme eksikliğinin derecesi ve çeşidi belirlendikten sonra kullanılacak lens belirlenir. Renk körlüğü lensleri çeşitli özellliklere sahip olduğundan hangi kontakt lensin, renk görme geliştirmesi için kullanılacağı göz doktorunun muayenesi sonucu belli olmaktadır.

Renk körlüğü göz hastalığının 3 farklı türü bulunmaktadır. Diskromatopsi en yaygın renk körlüğü tipi olup Dünya nüfusunun yaklaşık %2’si renk körüdür.

Renk Körlüğü Lens Fiyatlar

Renk körlüğü bulunan kişiler lens kullanarak nesneleri daha canlı ve parlak görerek renk ayrımını hatasız olarak yapabilirler.

Teşhis sonucunda ortaya çıkan diskromotopsi (kırmızı-yeşil) renk körlüğünün seviyesi belirlenerek Diskromotopsi seviyesine göre uygun filtre uygulaması lens kullanımında renk ayrımı ve renk tanımlamasının hatasız yapılmasını sağlamaktadır. Kromojen filtrenin boya dozu ayarlaması işleminde göze giren ışık dalga boyuna doğrudan etki etmekte olduğundan dolayı renk körlüğü lensinin başarısı doğru teşhis ve uygun lens montajı ile mümkündür.

Renk körlüğü lensi satın alabilmeniz için bir uzmana ihtiyacınız bulunmaktadır. Renk körlüğü tedavisi başlangıcında hangi özelliklerde kromojen lens kullanılacağı çap, dia, pupil çapı tespit edilir. Hatalı montajlanan lens kornea arasında göz yaşı birikmesi nedeniyle mercek etkisi yaparak (Uygunsuz mercek etkisi) dolu bir bardağın arkasını kırılma ile göreceğiniz şekilde bulanık bir görüşe neden olmaktadır. Kromojen lenslerde temel prensip bireysel hasta uyumudur.

Daha önce lens kullanmamış olanlar ilk başlarda kısa süreli takma ve çıkarma problemleri yaşayabilir. İlk defa renk körlüğü lensi kullanacaklar takıp, çıkarma konusunda mutlaka bilgilendirilmeli, uzman yardım alınmalı kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemelidir.

İlk defa lens kullanacak olanlar ilk gün için 2 saat kullanım sonraki günlerde düzenli olarak gözde kalma süresinin arttırılması faydalı olabilir.

Renk körlüğü lensi yıllık olarak kullanılır ve bir yada bir buçuk yıl kadar bir kullanım ömrüne sahiptir. Düzenli olarak takıldığında 4 ayı geçmemek üzere derin laboratuvar temizliği yapılmalıdır.

Renk körlüğü lensini taktıktan sonra renk algılama çalışması en önemli konudur. Renk körünün önce tanımlamada zorlandığı renkleri farkedeceğinden lens ile renk çalışması sonucunda kişi gördüğü yeni renkleri, renk tonlarını unutmamak üzere pratikleştirecektir.

NumarasızNumaralıAstigmat
2019 Güncel fiyatlarıdır.
2.0002.3802,780
Flakon Şişede Renk Körlüğü Lensi