Renk körlüğü için (Chromagen) gözlük fiyatları

Renk körlüğü için üretilen optik camlar sayesinde gözlük kullanarak renk görme eksikliği ve renk algılamada yaşanan Diskromatopsi (Daltonizm) sorunlarından kurtulmak mümkün gibi görünüyor!

Renk filtrelerinin, aynı kromojen lenslerde bulunan teknolojiyi kullanarak optik cam vasıtası ile kullanılması renk körlüğü gözlüklerinin Daltonizm hastalığına çözüm alternatifi olarak kullanılmasını sağladı.

Renk körlüğü gözlük camları istenilen çerçeveye monte edilerek rahatça kullanılabiliyor. Kontakt lensler gibi bakıma ihtiyacı olmayan kromojen gözlükler kontakt lenslere göre daha dayanıklı ve aynı zamanda uzun bir zaman sürecinde camlar çizilmedikçe veya kırılmadıkça kullanılabiliyor.

Renk körlüğü için (Chromagen) gözlük fiyatları seçilecek cam tipi yada kullanılacak optik çerçeve kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor. Kromojen gözlük camlarının monte edileceği optik çerçeve kırılmalara karşı dayanıklı, çok çabuk yıpranmayacak şekilde ve kişinin yüz estetiğine uygun olmalıdır.

Renk körlüğü gözlüğü camları normal camlara oranla çok daha pahalıdır. Bu sebeple çerçevenin mukavemetsiz oluşu camların kırılmasına yada çizilmesine neden olabilir. Renk körlüğü için kullanılan gözlük cam fiyatları 4.000 tl den başlayarak, 7.000 tl ye kadar çıkabilmektedir. Renk körlüğü için gözlük seçimi ve önerilerimiz için detaylı bilgi için lens dünyası müşteri hizmetlerini 0212 570 80 13 / 14 yada 0541 466 53 38 / 39 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

07 Haziran 2012 Gözlük

Leave a Reply