prostetik-lens-nasilHasarlı gözlerde Prosthetic proestetik kontakt lens uygulamasındaki tek temel amaç Hastanın bu durumdan dolayı yaşadığı estetik kaygının sonucu olan psikolojiyi yapılan prostetik (prosthetic) kontakt lens çözümü ile ortadan kaldırmaktır. Özellikle Prostetik (Prosthetic) kontakt lens seçiminde kullanılacak hammadenin su oranıda kullanıcı için rahatlık ve konforu için çok önemlidir. Çünkü bu tip kusurlu gözlerde kızarıklık sorunu ciddi boyutta yaşanmaktadır. Kontakt lens şişeleri üzerinde çoğu zaman okuduğumuz Hema ‘nın anlamı nedir ? HEMA – Hydroxy Etil Methacrylate – çok hidrofilik kontakt lensler (Su sever lensler) ve omurga. HEMA% 38 su tutma yaklaşık 1,20 bir genişletme faktörü sağlar. Bu malzeme bir ilk hidrofilik kontakt lensler kullanılır ve bağlantı çapraz tarafından VynilPyrrolidone (VP) gibi diğer monomer ekleyerek ise, su içeriği yükseltilmiş olabilir. Örneğin, CF42 = Hema / VP. Hema çok istikrarlı ve güvenli bir malzeme polimerleştirilir.

Özelleştirilmiş ölçümler ve özel kontakt lens malzemeleri ile mükemmel uyum ve maksimum konfor üretiriz. Lensler uzun ömürlü, toksik olmayan bir boya ile yapılır. Özel tasarımılarla kontakt lenslere derin bir görünüm kazandırmaktayız.

İris kusurlı gözlerde hastayı mutlu edecek ve beklentisini en üst seviyede karşılayacak prostetik kontakt lensi yapmak birinci amacımızdır. Proestetik kontakt lenslerde her zaman hastayı en çok tatmin edecek sonuca yönelmemiz prensibimizdir. Genelde fotograflar sonucunda başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Ancak yinede bazı durumlarda hastayı tatmin edemediğimiz durumlarda yapılan kontakt lensin hasta uzakta ve bize gelemeyecek durumda ise uygulamanın başındaki 2161×617 72 dpi enson yapılan lensle bir fotograf daha isteyebilir, ve hastanın beklentisini karşılamak üzere lens boyama işlemine tekrar başlayabiliriz. Her zaman en iyi işi sunmak adına ne gerekiyorsa yapmaktayız.

  • Hastanın sağlam gözünün büyüklüğü İris ( Dia) sı baz alınır
  • Hastanın sağlam göz renk tonu ve grafiklerini dikkatle belirleriz.
  • Uygun olan sınırsız renk paletinden seçim yapılır.
  • Kusurlu iris gözün deformasyonu ve renk tonu belirlenir.
  • Deforme olan gözün yapısı dikkate alınarak prosthetic lensin duracağı alan belirlenir.
  • Hastanın beklentisi büyük bir hassasiyetle belirlenir.
  • Boyanacak İris lensinin Hammadde seçimi yapılır.

Elde ettiğimiz başarılı sonuçlar ile hastanın bir önceki proestetik kontakt lens deneyiminin arasında beklentinin karşılanması ve iris kusurunun giderilmesi hususunda çok daha öndeyiz. Daha önceki deneyimdeki uyumsuzluk yerine, olabilecek en iyi sonuçla hastalarımızı tanıştırmaktayız. Temel amaç iris kusurlu kişinin yaşadığı olumsuz psikolojiyi, yapılacak kontakt lensle estetik kaygıyı minimum seviyeye indirmektir.

Prosthetic (Proestetik) Prostetik kontakt lenslerdeki başarımızın asıl kaynağı ortaya koyduğumuz netice ile İris kusurlu hastanın üretilen yeni kontakt lensinde en ufak bir ton açıklığı yada koyuluğu durumunda gerekirse en mükemmel ve en verimli sonuca ulaşmak için tüm kabiliyetlerimizi ortaya koymamızdır. Prostetik (Prosthetic) kontakt lensleri bireysel ihtiyaca yönelik üretiriz. Kontakt lens ürünlerimiz içinde Diamond colors prosthetic özel serisi hammadde ve boyama polimer ilişkisi bakımından en yüksek standartlarda gerçekleştirilmektedir.Prostetik kontakt lenslerde en doğal ve en ideal sonuç için çalışırız. Tüm proestetik lkontakt enslerimiz müşteri memnuniyeti garantisi altındadır. Proestetik kontakt lenslerimiz, geleneksel yöntemlerin dışında bir yöntemle yapılmaktadır. Bu bakımdan her iris hastası için eşsiz ve benzersiz lens sonuçları elde ederiz.

Genellikle iris lensleri tek ton boyama ile açık kahve, orta kahve ve koyu kahve olarak genellikle yapılmaktadır. Diamond Colors iris lenslerinde lensin ilk tonu alt ton olarak, kusurlu gözün sarı veya kirli beyaz görünümünü ortadan kaldırmak suretiyle ikinci bir boya işlemi göze orjinal renk görünümünü sağlar. Diğer tek ton boyama lenslerinin beklentileri karşılayamamasının ana sebebi tek boya işlemidir. Diamond Colors iris lenslerinde gereken durumlarda 2 hatta 3 ton boya karışımı ile istenen sonuç alınabilir. Renkli gözlü hastalarda da proestetik lens çözümleri üretmekteyiz.

Yeni ve özel kontakt lens serilerimiz ve boya, hammadde çeşitliliğimiz sayesinde, renkli gözlü kişiler içinde proestetik kontak lens çözümleri üretmeye devam ediyoruz. Mavi gözlü yada, yeşil gözlü hastaların de beklentilerini karşılamaktayız. Renkli İris lenslerinde de iris lens hastasının estetik kaygılarına son vermekteyiz. Renkli gözlerde ve açık renkli gözlü iris hastalarında büyük bir dikkatle çalışarak sağlıklı göz renk uyumunu, sağlıklı gözün korneal çap, iris çapı, pupila gibi paremetrelerini dikkate alarak ortaya şaşırtıcı ve orjinale yakın kontakt lens grafikleri yapmaktayız. Yine iris proestetik kontakt lens kullanan hastalarının bu tip gözlerdeki konforunu sağlamak amacı ile çeşitli esnekliklerde, farklı merkez kalınlıklarında malzemeler ile proestetik kontakt lens kullanıcısını memnun etmek için çaba sarfetmekteyiz.

Leave a Reply