Orthokeratology Uyku Lensi

Orthokeratology Uyku Lensi

Orthokeratology uyku lensi tekniği nedir?

Net olarak korneanın tekrar şekillendirilme işlemidir. Orthokeratology uyku lenslerinin korneal baskı etkisi ve baskının neticesinde, korneanın tekrar şekillendirilmesi için gas Permeable Yarı sert gaz geçirgen lenslerin kullanılma tekniğidir. Gece takılarak kornea gece boyunca baskı altında tutularak, gece boyunca kornea şekillendirilir. Hasta sabah uyanıp uyku lenslerinin çıkardığı anda net görmeye başlar. Orthokeratology lensleri astigmat, miyop kırma kusurlarını tedavi etmek veya minimuma indirmek için gece takılmak, sabah çıkarılmak üzere tasarlanmıştır, orthokeratology uyku lensleri korneanın ön tabakasındaki bozukluğun tespit edildiği bölgeye ters bir geometrik tasarım sayesinde gece boyunca kırma kusurunu geri iterek, korneayı şekillendirmektedir. Gece uykuda baskı altındaki kornea orthokeratology uyku lensinin sabah çıkarılmasından sonra gün boyu hasta net görebilir. Orthokeratology uyku lensi tekniği hızlandırılmış orthokeratology, kornea refraktif terapi, koernea düzeltilmesi ve görüş şekillendirme tedavilerinde kullanılmaktadır.

Orthokeratology kontakt lensleri uygulamasında ilk önce doğru şekilde korneanın yapısını belirlenir. Korneal harita kullanılarak her göz için ayrı kornea bası merkezleri belirlenerek netice alınır. Göz uzmanı orthokeratology lenslerini uygulamadan önce hastanın korneal topografisini elde ettikten sonra özel bir bilgisayar yazılımı ile hastanın kullanacağı kontakt lens belirlenmiş olur. Orthokeratology kontakt lenslerinin uygulaması uzun ve zahmetli bir süreç gerektirebilir. Bazı durumlarda istenen görme sonucu alınamasada, uygulama tekrar gözden geçirilerek %100 başarı elde etmek mümkündür. Keratokonus lenslerinde olduğu gibi hastanın sabırlı olması gerekmektedir.

Orthokeratology lens kullanımının faydaları nelerdir?
Bu lensler size yeni ufuklar açabilmektedir. Daha önce yapamadığınız, bir çok aktiviteyi, yüzme, dalış ve tüm kontakt lens kullanımına engel sporları artık yapabileceksiniz. Bazı meslek dallarında dünyada itfaiyeci, kaptan, pilot ve askerliğe elverişli olabilmeleri içinde kullanılabilmektedir.

Orthokeratology lenslerinin görüş netliği açısından zamana ihtiyacı olabilir! Orthokeratology lenslerinde görüş netliği ve vizyon kontakt lens kullanıldıkça artmaktadır. Orthokeratology lenslerinin etkisi daha ilk gece lensle uyumadan itibaren, ilk sabah ta iyileşme olması gerekmekte olup, görüş netliğiniz hergün artmalıdır.

Orthokeratology kontakt lenslerini kimler için uygundur?
Genellikle -6.00 dereceye kadar olan miyoplarda kullanılması uygun görülmüştür. Hipermetroplarada uygulanabilmesi için çalışmalar devam etmektedir. 6.00 dereceden daha az olan dioptirlerde daha çok başarı elde edilmektedir. Özellikle çocuklarda miyop artışının minimum seviyede tutulması için uygun olabilir. Dünyada birçok örnekleri olmasına rağmen ülkemizde bilgi eksikliği sebebiyle çocuklarda pek fazla uygulanmamaktadır. Ebeveynler uyku lens ve sağladığı tedavi yöntemi hakkında bilgi sahibi değildir. Göz uzmanlarıda uygulama ve montaj teknikleri açısından konu hakkında yeterli bir bilgi birikimine maalesef sahip değillerdir.

Orthokeratology uyku lensleri kimler için uygun değildir?

  • Akut ve sebakut inflammations veya gözün ön segmentin enfeksiyonu.
  • Şiddetli göz kuruluğu.
  • Herhangi bir göz hastalığı, yaralanma yada kornea konjoktiv ve göz kapağı anormallikleri.
  • Azaltılmış korneal duyarlılık.
  • Herhangi bir sistemik hastalık.
  • Abartılı allerjik reaksiyonlarda.
  • Herhangi bir akut korneal enfeksiyon, bakteri mantar.

Orthokeratolgy uyku lenslerinin kullanımında unutulmaması gereken bilgiler! Bazı hastalarda ilk gece yatmada sabah etkisini gösterirken, bazı hastalar aynı lensleri 4 gece kullanımdan sonra faydasını görebilmektedir. Eğer bu lensleri bir şekilde satın aldı iseniz, ve problem yaşamakta iseniz bunun sebebi korneanızın esnekliğidir. Bu sebeple Bütün miyopların Orthokeratolgy uyku lenslerini kullanması mümkün değildir. Bu konuda boş hayallere kapılmamanızı tavsiye ederiz. Araba kullanırken birden bire görmenizin düştüğünü farkettiğiniz anda, aracınızı sağa çekip gözlüklerinizi yada lenslerinizi takmanızı tavsiye ederiz. Sonuç olarak orthokeratology lenslerinden fayda görseniz bile lens veya gözlüklerinizden tamamen kurtulmuş olmazsınız!

Orthokeratology uyku lensleri aslında temel olarak Çocuklarda gençlerde miyop ilerleyişini kontrol altında tuttuğu ispatlanmıştır. Genetik olarak göz kırma kusurları sürekli artan çocuklarda orthokeratology uygulaması bir bariyer teşkil eden önleyici bir tedavi şeklidir.

Orthokeratology uyku lenslerini kullanabilmeniz için korneal yapınız çok önemlidir.İlk olarak göz uzmanı korneal değerlerinizi tespit eder. Gerekli kırma kusurları saptandıktan sonra montaj devam eder.

Orthokeratology uyku lenslerinin Hammadde yapısı nedir? Yarı sert bir malzeme olan Gaz Geçirgen malzeme içermektedir. Uyku esnasında kullanıldığında yüksek bir Gaz Geçirgenlik oranı içermektedirler. Örnek olarak orthokeratology uyku lensleri minimum 100 dk ve üzeri malzemeler’ den yapılmaktadır. Orthokeratology uyku lensleri özel bir tasarımın sonucudur. Orthokeratology uyku lensleri bireysel hasta ihtiyaçlarına göre özel kişisel tasarım gerektirir. Lenslerin üretilmesinde bilgisayar yazılımları kullanılmaktadır.

Orthokeratolgy uyku lenslerinde ilk deneyim (1 nci gün)
Lenslerinizle ilk gece yattıktan sonra sabah lenslerinizi çıkardıktan sonra görebildiğinizi farkedeceksiniz!Ancak ilk gün için göz doktorunuzu ziyaret etmelisiniz! Çünkü ilk gece uyku lensi deneyimi ile birlikte görüş vizyonu tekrar kontrol edilecektir. Orthokeratology uyku lensleri takıldığı süre içinde göz doktorunuzun ziyaret zamanlarını ihmal etmeyiniz. Kornea sağlığınız lensleri kullandığınız sürece kontrol edilmelidir.

Orthokeratology uyku lensleri ne kadar ? Maliyeti nedir?
Kalitesine göre 900 ile 1800 usd arasında değişmektedir.Bazı uygulamalarda 3000 usd ye kadar fiyat çıkabilmektedir. Ancak Orthokeratology uyku lensnerinin bakım prosedürlerini tam olarak yerine getirdiğiniz takdirde 4 yıla kadar kullanabilirsiniz.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.