NovaKone Toric Yeni bir keratokonus lensi markası

NovaKone Toric Yeni bir keratokonus lensi markası

novakone keratokonus lensiNovakone™ silindirik güç olarak -10.00 dioptiriye kadar uzaman geniş spektrumlu kırma gücüne sahip gelişmiş tasarımıyla skleral ve hibrid lens kullanan fakat performans alamayan keratokonus hastaları için etkili bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Göz doktorlarına sunduğu 18 lens teşhis montaj seti sayesinde zaman kaybını önleyerek basit şekilde tedavi imkanı sağlıyor. Keratokonus gözlü hastaların her evresi için özel olarak tasarlanandı.

Kornea tipi dik gözlerde optik geometriye uyumda optimize edilmiş merkez eğrisi. Optimal uyum için değişebilir merkez kalınlık özelliği ile deformatif kornea yapılarında düzensiz astigmat tolerasyonu. Temel eğri seçenekleriyle tam geometrik uyum hedefli ideal lens hareketi sağlanabiliyor. Gaz geçirgen, skleral ve hibrid lens denenen göz hastalarında başarısız sonuçlar elde edilen durumlarda ideal tedavi imkanı sağlayan Novakone göz uzmanlarının çok yakından tanıdığı Benz G4X% 54, Hioxifilcon D ana malzemesi sayesinde keratokonus hastalarına yüksek düzeyde konforlu kullanım sunuyor.

Çap: 15.0 0.1mm’ den 0.2mm aralıklarla ideal merkezlenme.
Temel Eğri: 5.4, 5.8, 6.2, 6.6, 7.0, 7.4, 7.8, 8.2, 8.6 dik veya düz keratokonus eğimi için geniş seçenek.
Montaj eğrisi: 8.2, 8.4 aralığında mükemmel lens optimizayonu.
Kırma Gücü: -30.00 ile +30.00 optik güc.
Silindirik (astigmatik güç): 0.25 dioptiri aralığında -10.00’a kadar tolerasyon.
Eksen: 1 derecelik aralıklarla 180’e kadar.
Seçilebilir merkez kalınlığı: 0 ile 0.35 mm aralığında Lens uyum sıkıntısı ve tutunma güçlüğü çeken gözlerde 0.10mm artışla 4 farklı merkez kalınlığı alternatifi.
Kullanım süresi: 3 aylık değişim sıklığı.

1- Lens arka yüzey yapısı ortalama keratometrik değer K1 ve K2 uyumu için tasarlanan dik merkezli taban eğimi için tasarlandı.
2- Standart bir yumuşak lens eğirisi yapısına benzerliğiyle gözde ideal hareketi sağlar.
3- A-Sferik yüzeyi sayesinde astigmat sapmalarını önleyerek merkez kalınlığı faktörü ile oksijen iletimi ve nemlenme en üst seviyede gerçekleşmektedir.
4- Merkez kalınlığının seçilebilir olması düzensiz kornea yapısındaki gözler için yüksek astigmat probleminin optik olarak düzeltilmesi anlamına gelir.
5- Ö yüzey tasarımı -10.00 dioptri astigmat’a kadar düzeltme sağlar.
6- Dual Elliptical Stabilization teknolojisi lensi keratokonus bölgesine ideal konumlandırarak gözde ideal rotasyon sağlar. (üst resimde optik bölgeleri inceleyebilirsiniz)

Novakone menşei nedir?
Merkezi Amerika Birleşik Devletleri New York’ta bulunan özel kontakt lens üreticisi Alden Optik tarafından üretilmektedir.

Kaynak: aldenoptik.com

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.