Blog

NovaKone Toric Yeni bir keratokonus lensi markası

novakone keratokonus lensiNovakone™ silindirik güç olarak -10.00 dioptiriye kadar uzaman geniş spektrumlu kırma gücüne sahip gelişmiş tasarımıyla skleral ve hibrid lens kullanan fakat performans alamayan keratokonus hastaları için etkili bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Göz doktorlarına sunduğu 18 lens teşhis montaj seti sayesinde zaman kaybını önleyerek basit şekilde tedavi imkanı sağlıyor. Keratokonus gözlü hastaların her evresi için özel olarak tasarlanandı.

Kornea tipi dik gözlerde optik geometriye uyumda optimize edilmiş merkez eğrisi. Optimal uyum için değişebilir merkez kalınlık özelliği ile deformatif kornea yapılarında düzensiz astigmat tolerasyonu. Temel eğri seçenekleriyle tam geometrik uyum hedefli ideal lens hareketi sağlanabiliyor. Gaz geçirgen, skleral ve hibrid lens denenen göz hastalarında başarısız sonuçlar elde edilen durumlarda ideal tedavi imkanı sağlayan Novakone göz uzmanlarının çok yakından tanıdığı Benz G4X% 54, Hioxifilcon D ana malzemesi sayesinde keratokonus hastalarına yüksek düzeyde konforlu kullanım sunuyor.

Çap: 15.0 0.1mm’ den 0.2mm aralıklarla ideal merkezlenme.
Temel Eğri: 5.4, 5.8, 6.2, 6.6, 7.0, 7.4, 7.8, 8.2, 8.6 dik veya düz keratokonus eğimi için geniş seçenek.
Montaj eğrisi: 8.2, 8.4 aralığında mükemmel lens optimizayonu.
Kırma Gücü: -30.00 ile +30.00 optik güc.
Silindirik (astigmatik güç): 0.25 dioptiri aralığında -10.00’a kadar tolerasyon.
Eksen: 1 derecelik aralıklarla 180’e kadar.
Seçilebilir merkez kalınlığı: 0 ile 0.35 mm aralığında Lens uyum sıkıntısı ve tutunma güçlüğü çeken gözlerde 0.10mm artışla 4 farklı merkez kalınlığı alternatifi.
Kullanım süresi: 3 aylık değişim sıklığı.

1- Lens arka yüzey yapısı ortalama keratometrik değer K1 ve K2 uyumu için tasarlanan dik merkezli taban eğimi için tasarlandı.
2- Standart bir yumuşak lens eğirisi yapısına benzerliğiyle gözde ideal hareketi sağlar.
3- A-Sferik yüzeyi sayesinde astigmat sapmalarını önleyerek merkez kalınlığı faktörü ile oksijen iletimi ve nemlenme en üst seviyede gerçekleşmektedir.
4- Merkez kalınlığının seçilebilir olması düzensiz kornea yapısındaki gözler için yüksek astigmat probleminin optik olarak düzeltilmesi anlamına gelir.
5- Ö yüzey tasarımı -10.00 dioptri astigmat’a kadar düzeltme sağlar.
6- Dual Elliptical Stabilization teknolojisi lensi keratokonus bölgesine ideal konumlandırarak gözde ideal rotasyon sağlar. (üst resimde optik bölgeleri inceleyebilirsiniz)

Novakone menşei nedir?
Merkezi Amerika Birleşik Devletleri New York’ta bulunan özel kontakt lens üreticisi Alden Optik tarafından üretilmektedir.

Kaynak: aldenoptik.com

20 Ekim 2013 Haber
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply