Blog

Lens Gözde Neden Kuruluk Yapar

Kontakt lens kullanıcıları için en büyük güçlük kuruluk sorunudur. Nemlilik arayışında yanlış yönlendirmeler ile su oranı yüksek lensleri satın almak batma, yanma ve kızarıklığa çare olmayacaktır. İnternet yazıları, reklam, uyduruk yorumlar, spam bildirimler, pazarlama hileleri şikayetleri artırmaktadır.

Gece uyunan, bir ay takılıp çıkarılmayan yüksek oksijen kandırmacası kuruluğa son kampanyaları ile satılan ürünler inandırıcı geliyor mu?

lens kuruluk nedenleri

Yukardaki resimde birinci bölgede lens perifer denilen kenar uç kısımdan göze baskı yapmaktadır. Lens göze fazlası ile dik durumda korneaya yatay ve paralel bir açı yapamadığından korneaya dokunduğu iki bölgede baskıdan sıkışmış hareket edemez durumdadır. Stabil konumlanmayan lens göz yaşı akışını keserek kuruluğa neden olmaktadır. Böyle bir durumda insan beyni göz yaşı üretimini artırarak korneaya gerekli nemi ulaştırmak için harekete gerçer fakat göz yaşı artmış olsada lens bölgeye göz yaşlarının ulaşmasına engel olur.

Marka tercihinden çok en önemli etken korneal uyumdur! Rüzgarlı havalarda, bilgisayar başında kuruluk yapmayan lens sadece pazarlama sloganından ileriye gidememektedir.

29 Nisan 2015 Kontakt Lens Sorunları
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply