Lens gözde neden kayma yapar

Lens gözde neden kayma yapar

Özellikle renkli lens kullananların sık olarak karşılaştığı en önemli sorun lens kayması şikayetidir. Takıldıktan 5 dakika sonra lens kayarak bazen iris kısmının yarısına kadar gelerek huzurunuzu kaçırır.

Lens neden yerinde durmuyor?

Lens yukarı doğru kayarak ilerliyor, üst göz kapağınızın lensi çektiğini hissediyorsanız gözünüzün korneal eğriliği lens ile uymuyordur. Yüksek ihtimal gözünüz fazla dik yapıda olduğundan lens fazla düz açıda kalarak tahterevalli hareketi yapmaktadır. Aşağı doğru kayıyor veya merkeze durmuyor ise lens çapı küçük demektir.

Lens kaydığında yapılması gerekenler:

  • Derhal lensleri çıkarın.
  • Göz doktorunuza muayene olun lenslerinizin temel eğrisinin gözünüzle uyumlu olup olmadığını öğrenin.
  • Doktorunuzdan korneal eğiminizi gösteren lens reçetesi isteyin.
  • Güvenli olduğuna inanmadığınız ürünlerden uzak durun.
  • Standart çap lensleri satın almayın.
  • Biraz masraflı olabilir fakat özel tasarım lens yaptırmayı deneyin.

Leave a Comment

Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.