Blog

Kontakt Lens Temizleme Cihazı

Kontakt lens temizlik ve bakımında rahatlıkla kullanabileceğiniz ve günlük bakım işlemi için sadece 2 dakika zaman ayıracağınız harika bir lens temizleme cihazı.. Ultrasonic kontakt lens temizleme cihazı ile 15 gün veya ayda bir sefer olmak üzere 6 dakikalık bir sürede kontakt lenslerinize derin bakım işlemide yapabiliyorsunuz. Kontakt lenslerinizi protein birikimi, lipit tortul, yağ asitleri, makyaj artıkları ve bakterilerden temizleyebilen cihaz sayesinde çok daha sağlıklı bir kontakt lens kullanımı mümkün!

Ultrasonic kontakt lens temizleme cihazı ses dalgaları ile lens yüzeyinde bulunan bütün partikülleri parçalayarak lenslerinizi ilk günkü konforuna ulaştırabiliyor.

İki aşamalı temizlik ve bakım işlemi bulunan cihazda günlük temizlik ve derin bakım seçeneği sayesinde lens bakım programınızı cihaz üzerinden seçebilirsiniz.

Cihazla birlikte verilen paket içerisinde bulunan adaptör 100-240V 50/60Hz 0.3A standart elektrik prizi ile çalışabilmekte olup +12V 1.0A çıkış gücüne sahiptir.

Ultrasonic Kontakt Lens Temizleme Cihazı:Saniyede 150.000 ses dalgasını lens yüzeyine göndererek kontakt lenslerinizi tamamen temizleyebilmektedir. Ultrasonic lens temizleme cihazı yeni nesil teknolojik kontakt lens bakım ürünüdür.

Lens kullanımında süreki hijyen sağlar.
Lens temizlik aşamasında sürtünme olmadığı için lensleriniz aşınmaz.
Kontakt lenslerinizin kullanım ömrünü uzatabilmektedir.
Gerçek ve etkili bakteriyel temizlik sağlar.
Labaratuvar temizliğine gerek kalmadan kişisel bakımı kullanıcı yapabilir.
Kontakt lens bakımı için harcanan süreyi azaltmaktadır.
Kozmetik makyaj malzemelerini lens yüzeyinden kaldırmaktadır.

Ultrasonic kontakt lens temizleme cihazı özellikle yıllık kontakt lens kullanan kişiler için vazgeçilmez bir yardımcı olabilir.. Bir çok yıllık renkli kontakt lens kullanıcısı eksik ve hatalı lens bakım yöntemleri nedeni ile kontakt lenslerini kullanım süresi dolmadan kaybettikleri bir gerçektir. Kontakt lens kullanıcısının tükettiği besin maddelerinden, ilaç kullanımından, hormonal denge değişimleri (Hamilelik) gibi etkenler ile göz salgıları daha çok protein içermektedir. Özellikle protein kaynaklı lipitler kontakt lenslerin yapısını bozabilmektedir. Bu nedenle proteinleri lens yüzeyinde barınmasına engel olmak için derin temizlik ve protein bakımı önerilmektedir. Düzenli ve periyodik olarak yapılan protein temizliği işlemi lenslerinizi çok daha sağlıklı ve uzun süreli kullanmanızı sağlar. Öte yandan 6 aydır hiç bir şekilde derin bakım işlemi yapılmayan bir lens için Ultrasonic kontakt lens temizleme cihazı kullanmak maalesef işe yaramayabilir. Kontakt lensini çok daha uzun bir süre konforlu bir şekilde kullanmak isteyenler lens bakımının düzenli olarak yapılması gerektiğini unutmamalıdırlar.

Nasıl kullanabilirim?
Cihazınızı paketinden çıkararak lens temizleme cihazınızı düz bir zemin üzerine yerleştiriniz. Cihaz üzerinde bulunan beyaz kapağı kaldırarak left-right olarak işaretlenen sepetleri yanda bulunan çentikleri çekerek açınız. Kontakt lenslerinizi sepetlerin içine dikkatlice yerleştiriniz. Sepetin ayrıldığı bölme içinde gördüğünüz paslanmaz bölüme işaret seviyesine kadar lens solüsyonu doldurunuz. Sepetleri yerlerine yerleştirdikten sonra cihazın adaptörünü elektrik prizine takınız. Günlük bakım için cihaz üzerinde sol tarafta bulunan Clear butonuna basarak 2 dakika bekleyiniz. 2 dakika süre içinde yeşil ışık sönecek ve günlük lens bakım işleminiz sona erecektir. Kontakt lenslerinizi bulundukları sepetlerin içinden dikkatlice çıkararak lens solüsyonu ile duruladıktan sonra kullanabilirsiniz.

Aylık derin bakım işlemi için yukarıda yazılanların takip ederek sağ tarafta bulunan Strengthen butonuna basarak 6 dakika süren bir bakım işlemi başlayacaktır. Cihaz kullanımı ile tavsiyemizi 3 günde bir Clear buton! Ayda bir Strengthen butonlarını kullanmanız olarak açıklıyoruz.

Satın alacağınız cihaz bir yıl kullanım garantili olup, TUV üretim sertifikasına sahip ve CE belgeli orijinal bir üründür.

Kontakt lens temizleme cihazı Sonic hakkında ayrıntılı bilgi, fiyat ve ödeme seçenekleri için lens dünyası müşteri hizmetlerine (0212) 570 80 13/14 ve 0541 466 53 38/39 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

30 Haziran 2012 Kontakt Lens Teknojileri
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply