Kontakt lens kullanan çocuk kendine güveniyor!

Kontakt lens kullanan çocuk kendine güveniyor!

Yapılan bir araştırma kontakt lens kullanan çocukların gözlük kullanan çocuklara oranla daha fazla özgüven sahibi olduğunu ortaya çıkardı. Gözlük camlarının kalın olması özellikle spor yapan çocukların yeteneklerini geliştirememesine neden olarak bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini etkileyebiliyor. Kullandıkları gözlük sebebiyle bedensel enerjilerini ve duygusal gerilimlerini boşaltamamalarına neden oluyor.

Yeteneklerini 7 yaşından itibaren akranları ile karşılaştırmaya başlayan çocuk kendi için olumsuz bir değerlendirme yaparak özgüven eksikliği yaşayabiliyor. Anne ve baba çocuk gelişimi konusunda bilgisiz olduğu için çocuk tarafından sarfedilen çabaları farketmeksizin sadece performansı değerlendirerek hata yapabiliyor.

Kontakt lens kullandığı zaman kendisini kısıtlanmış hissetmeyen çocuklar rahat hareket etme ve özgürlük duygusuyla ruhsal olduğu kadar bedensel gelişimlerini daha iyi tamamlıyaraz özgüven kazanıyorlar. Çocuğun kendine olan güveni ve yaşama sevinci artarak lensin tedavi edici özelliğiyle hayata pozitif bakabiliyorlar.

Özgüvenin Artmasında Kontakt Lensin Rolü
Güven, kendisinden istenen davranışı veya kendi istediğini başarıyla yapabilmeye olan inançtır. Spor yapan, oyun oynayan bir çocuk yeteneklerinin tamamen farkındadır ve neler yapabileceğini çok iyi bilir. Basketbol oyununu çok severek başarmak konusunda yüksek motivasyon ve başarma isteğine sahip bir çocuğun gözlükle basketbol oynama şansı nedir?

Gözlüklü bir çocuk okulda derslerinde başarısız ve çok az arkadaşa sahip olduğundan yakınlarının tavsiyesi üzerine ailesi tarafından sosyalleşmesi için futbol okuluna yollanır. İlk zamanlarda takıma uyuma sağlamakta zorlanan, futbol topundan çekinen, pas alıp veremeyen çocuk gözlüklerinden kurtulup lens kullanmaya başladıktan sonra; takıma uyum, mücadele pas alıp verme konusunda başarı sağladığı gibi arkadaş ve yakın çevresiyle iletişimini güçlendirmesi yanında okuldaki başarısı hızla artmıştır.

Gözlükle elde edilen vizyonun dar olması nedeniyle bedensel hareketler kısıtlanırken kontakt lens kullana çocuklar acaba hareketi yapabilir miyim? Diye düşünmez hisseder ve yapar çünkü o duyularını kontrol edebildiğinden en iyisini yapmaya odaklanmaktadır.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.