Kontakt lens fiyatları hakkında bilinmesi gerekenler!

Kontakt lens fiyatları hakkında bilinmesi gerekenler!

Kontakt lens fiyatları

Kontakt lens fiyatları ürünü satın aldığınız gözlükçü, optisyen, hastane veya internet sitesine bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Kontakt lens kullanabilmek için doktor muayenesinden sonra kontakt lens reçetenizle birlikte girdiğiniz her gözlükçü ihtiyacınıza cevap verebilir. Sağlıklı bir şekilde doğru yöntemle kontakt lens satın alabilmeniz için reçetenizde bazı değerlerin bulunması gereklidir.

Kırma kusurunuzun değerini gösteren ibare: Miyop, astigmat ve aks.
Göz temel eğrinizi gösteren BC (base curve) veya K1 ve K2 denilen keratometre değerleri.
İris çapınızı gösteren değer veya DIA (tüm çap) kullanacağınız kontakt lens çapı.

Yukarıdaki değerler reçetenizde bulunuyorsa lens fiyatları konusunda sıkı bir araştırmaya girebilirsiniz. Günlük, aylık veya yıllık tüketim sürelerine bağlı olarak kontakt lens fiyatları değişmektedir. Ayrıca malzeme kalitesi, gözde kalış süresi, geometrik dizayn; asferik, toric, multifocal özellikler lens fiyatlarını yukarıya doğru etkileyen
en önemli etkenlerdir.

Kontakt lens fiyatları neye göre değişiyor?

Basit miyop ve hipermetroplar için bir kutu içinde altı adet blister ambalaj içersinde aylık kullanım süreli şeffaf lens fiyatları 27.50 ile 67.50 arasında tüketiciyle buluşmaktadır. Daha fazla konforlu ve kuruluk yapmayan yeni nesil ürünleri tercih etmeniz durumunda lens fiyatı bir kutu için 110 tl’ yi bulabilmektedir. Uzak yakın bir arada özelliği bulunan yaşa bağlı yakın problemlerinde (presbiyopi) çözüm olarak kullanılan multifocal lensler ve astigmat lenslerinin bir kutusu 90 tl ile 240 tl fiyatlarda satılmaktadır. Kontakt lens kullanmak isteyen kişilerin yıllık olarak 120 tl ile 300 tl arasında bir bütçe ayırmaları gerektiğini ve doktor muayene masraflarınıda ek olarak göz önüne almaları gerekmektedir.

Bir gün kullanıldıktan sonra atılıp yenisiyle değiştirilen günlük lenslerin bir yılda tam 730 adet lense ihtiyaç olduğu düşünülürse sizin için en pahalı lens fiyatları sıralamasında günlük lenslerin birinci olduğuna şaşırmamalı..

Aylık renkli veya numaralı lens fiyatları 20 tl’den başlıyor yıllık renkli lenslerde fiyat 180 ile 800 tl arasında olup astigmatlı yıllık renkli lenlerde 1.200 tl ye kadar çıkabiliyor. Daha spesifik ve sıradışı çözümler içeren custom lenslerde 1.500 dolar fiyatları görmek mümkün olabiliyor.

Keratokonus gibi özel göz hastalıklarının tedavisinde kullanılan gas permeable (gaz geçirgen) kontakt lens fiyatları 450 ile 1.050, daha yüksek teknoloji içeren keratokonus lenslerinde bir yıllık kullanım maliyeti 1.800 tl’yi bulabiliyor.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.