Blog

Keratokonus Lenslerinde Yeni Gelişmeler

Artık keratokonus hastalarıda diğer sıradan lens kullanan kişiler gibi yumuşak lens kullanarak keratokonus göz hastalığında yaşadıkları lens kullanım sorunlarına engel olabilecekler.. Aylık kullan at olarak üretilen Kerasoft 3 disposable lensleri ile birlikte sert lens kullanımı sıkıntılarına son verip, yumuşak lens kullanma özgürlüğünün keyfine bakabilirler. Konuyla ilgili göz doktorunuzdan bilgi alınız.

Genel olarak tüm dünyada yapılmış bilimsel araştırmalardan elde edilen veriler bu hastalığın her bin hastanın 1’inde görüldüğünü işaret ediyor. Bu da ortalama olarak 72 milyon Türkiye nüfusunun yaklaşık 20 bin’inin keratokonus hastası olduğu sonucunu doğuruyor. Son yıllardaki araştırmalar bu hastalığın Akdeniz ve Ortadoğu’da bulunan Türkiye, İran, Irak, Suudi Arabistan, Mısır, Dubai gibi tozlu sıcak ülkelerin hastalığı olarak ta biliyor. En önemlisi de hastalığın bizim bölgelerimizde çok daha yüksek seviyelerde görüldüğü gerçeğidir. Keratokonus Hastalığı için alternatif çözümlerden biri olan kontakt lensler ile ilgili lensdünyası Türkiye’de ilk defa hastalarını normal görüşe kavuşturan Kerasoft 3 adında yeni bir ürün kullanma imkanını sundu. Kerasoft 3 keratokonus lensleri gün boyunca hiçbir kaşınma, yanma problemi olmadan rahatca kullanılabiliyor. En önemlisi hastaları neredeyse sağlıklı bir insanın görüş seviyesine kavuşturuyor. Keratokonus hastalığının ilerlemesinde koruyucu olan bu lenslerin kullanımı tıpkı yumuşak lensler kadar kolay. Erken, ılımlı ya da ilerlemiş seviyede keratokonus hastaları için; kişiye özel dizayn edilmiş, yumuşak ve sert lensin avantajlarını birleştirip, dezavantajları elimine etmiş bir tasarım olarak tedavi çözümlerinde yerini aldı.

Yeni lenslerle (kerasoft 3)keratokonus hastaları için hayat daha “rahat!”
Kerasoft 3 lensi sert değil. Yumuşak olması nedeniyle gözü rahatsız etmiyor. Bu mucizevî lensler en çok ta hareketli yaşam tarzına sahip kişiler ve sporcular için büyük rahatlık sağlıyor; hastaların en çok şikâyet ettiği ve zorlandığı aktif yaşamlarında, örneğin spor yaparken kontakt lenslerinin haddinden fazla hareket etmesi veya en olmadık zamanlarda gözden fırlaması gibi kotu tecrübelerine son veriyor. Kerasoft 3 lensleri “Keratokonus hastaları için görmedeki bulanıklığı ve deformasyonu giderecek konforlu, sağlıklı ve kolay bir yol bulmalak son derece önemlidir. İleri seviyedeki keratokonus hastalarında bile başarı sağlanan “Kerasoft 3” kontakt lensi keratokonus hastalarının görme yetisini neredeyse sağlıklı bir insanınki kadar geri kazandırıyor ve hayatlarını istikrarlı ve sağlıklı bir görme yetisi ile değiştiriyor. “Kerasoft 3” in önemli kullanım avantajlarından biri de yumuşak olmasıdır. Gözü rahatsız etmez. Ancak bundan önceki yumuşak kontakt lensler kullanım kolaylıklarının olmasına rağmen keratokonusa bağlı göz bozukluklarını yeterli derecede düzeltemezlerdi. Sert lenslerin de pek çok kullanım güçlükleri hastaların hayatında bir kâbus olabiliyordu.. Yeni teknolojiyle üretilmiş bu yumuşak lenslerin kullanımı son derece rahat ve kornea merkezine uyumludur; bu yönü ile hastalarımızın hareketli hayatlarına uyum sağlayabiliyor. Lens dünyası olarak göz sağlığı konusunda gerek uluslararası gerek yurt çapındaki konumumuz itibariyle dünyadaki en yeni ve güvenilir teknolojilerini hizmetinize sunmayı görev olarak kabul ediyoruz.

24 Haziran 2012 Kontakt Lens Teknojileri
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply