Keratokonus Lenslerinde Yeni Gelişmeler

Keratokonus Lenslerinde Yeni Gelişmeler

Artık keratokonus hastalarıda diğer sıradan lens kullanan kişiler gibi yumuşak lens kullanarak keratokonus göz hastalığında yaşadıkları lens kullanım sorunlarına engel olabilecekler.. Aylık kullan at olarak üretilen Kerasoft 3 disposable lensleri ile birlikte sert lens kullanımı sıkıntılarına son verip, yumuşak lens kullanma özgürlüğünün keyfine bakabilirler. Konuyla ilgili göz doktorunuzdan bilgi alınız.

Genel olarak tüm dünyada yapılmış bilimsel araştırmalardan elde edilen veriler bu hastalığın her bin hastanın 1’inde görüldüğünü işaret ediyor. Bu da ortalama olarak 72 milyon Türkiye nüfusunun yaklaşık 20 bin’inin keratokonus hastası olduğu sonucunu doğuruyor. Son yıllardaki araştırmalar bu hastalığın Akdeniz ve Ortadoğu’da bulunan Türkiye, İran, Irak, Suudi Arabistan, Mısır, Dubai gibi tozlu sıcak ülkelerin hastalığı olarak ta biliyor. En önemlisi de hastalığın bizim bölgelerimizde çok daha yüksek seviyelerde görüldüğü gerçeğidir. Keratokonus Hastalığı için alternatif çözümlerden biri olan kontakt lensler ile ilgili lensdünyası Türkiye’de ilk defa hastalarını normal görüşe kavuşturan Kerasoft 3 adında yeni bir ürün kullanma imkanını sundu. Kerasoft 3 keratokonus lensleri gün boyunca hiçbir kaşınma, yanma problemi olmadan rahatca kullanılabiliyor. En önemlisi hastaları neredeyse sağlıklı bir insanın görüş seviyesine kavuşturuyor. Keratokonus hastalığının ilerlemesinde koruyucu olan bu lenslerin kullanımı tıpkı yumuşak lensler kadar kolay. Erken, ılımlı ya da ilerlemiş seviyede keratokonus hastaları için; kişiye özel dizayn edilmiş, yumuşak ve sert lensin avantajlarını birleştirip, dezavantajları elimine etmiş bir tasarım olarak tedavi çözümlerinde yerini aldı.

Yeni lenslerle (kerasoft 3)keratokonus hastaları için hayat daha “rahat!”
Kerasoft 3 lensi sert değil. Yumuşak olması nedeniyle gözü rahatsız etmiyor. Bu mucizevî lensler en çok ta hareketli yaşam tarzına sahip kişiler ve sporcular için büyük rahatlık sağlıyor; hastaların en çok şikâyet ettiği ve zorlandığı aktif yaşamlarında, örneğin spor yaparken kontakt lenslerinin haddinden fazla hareket etmesi veya en olmadık zamanlarda gözden fırlaması gibi kotu tecrübelerine son veriyor. Kerasoft 3 lensleri “Keratokonus hastaları için görmedeki bulanıklığı ve deformasyonu giderecek konforlu, sağlıklı ve kolay bir yol bulmalak son derece önemlidir. İleri seviyedeki keratokonus hastalarında bile başarı sağlanan “Kerasoft 3” kontakt lensi keratokonus hastalarının görme yetisini neredeyse sağlıklı bir insanınki kadar geri kazandırıyor ve hayatlarını istikrarlı ve sağlıklı bir görme yetisi ile değiştiriyor. “Kerasoft 3” in önemli kullanım avantajlarından biri de yumuşak olmasıdır. Gözü rahatsız etmez. Ancak bundan önceki yumuşak kontakt lensler kullanım kolaylıklarının olmasına rağmen keratokonusa bağlı göz bozukluklarını yeterli derecede düzeltemezlerdi. Sert lenslerin de pek çok kullanım güçlükleri hastaların hayatında bir kâbus olabiliyordu.. Yeni teknolojiyle üretilmiş bu yumuşak lenslerin kullanımı son derece rahat ve kornea merkezine uyumludur; bu yönü ile hastalarımızın hareketli hayatlarına uyum sağlayabiliyor. Lens dünyası olarak göz sağlığı konusunda gerek uluslararası gerek yurt çapındaki konumumuz itibariyle dünyadaki en yeni ve güvenilir teknolojilerini hizmetinize sunmayı görev olarak kabul ediyoruz.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.