İris kusurlu gözlere yeni lens boyama tekniği

İris kusurlu gözlere yeni lens boyama tekniği

Edindiğimiz deneyimler ışığında iris kusurlu gözler için ürettiğimiz prostetik lens boyama tekniği iris hastaları için bir çözüm olacak.

İris kusurlu gözler geçirdikleri kaza ve ameliyat nedeniyle genellikle deformatif bir yapıda olur. Bazı durumlarda içeri çökük, dışa doğru fazla eğimli ve düz yapı nedeniyle lens merkezde durmayarak renk tonlaması başarılı olsada estetik açıdan istenmeyen bir sonuç ortaya çıkarabilir. Prostetik amaçlı olarak göre uygulanan lens tonu diğer sağlıklı göz ile kıyaslandığında ton olarak aynı olsa bile aradaki doku farkları nedeniyle doğal görünümü yakalamak her zaman mümkün olmayabiliyor.

Yeni lens boyama tekniği sayesinde doğal göz renk ve dokusuna en yakın alternatifi gerçekleştirebiliyoruz. Kaliteli ve göz yapısı ile uyumlu, oksijen geçirgenliği, nemlenme oranı bakımından yüksek özelliklerde lens hammaddeleri üzerine el sanatı olarak tabir edeceğimiz boyama çalışmalarımızla hizmetinizdeyiz.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.