Prizma Balast Astigmat Lensi

Prizma Balast Astigmat Lensi

Extreme H2 O Toric Astigmat lensleri yüksek bir teknolojinin ürünü olan Prizma balast tasarımına sahiptir. Normal lenslerde görüş netliği, görüş alanının geniş olmamasından dolayı astigmatı olup lens kullanan kişilerde, lensin merkezlenmesi ve hareketine bağlı olarak azalan görüş stabilizasyonu ve görüş netliği Extreme H2 O Toric Astigmat lenslerinde özel prizma balast optik dizayn sayesinde yaşanmamaktadır. Çünkü normal kontakt lens çeşitlerinde tasarıma bağlı olarak ağırlık merkezine bağlı olan astigmat alanı tek noktadan geçer ve buna bağlı olarak lensin hareketinde veya sağa sola, yukarı bakmalarda görüş netliği bozulur.

Extreme H2 O %54 Astigmat lensi ağırlık merkezi Prizma Balast optik dizayna sahip olduğundan dolayı netlik problemi yaşanmaz! Yapılan Araştırmalarda Extreme H2 O %54 Toric astigmatizm lensleri hastaların % 90 dan fazlası için uygun bulunmuştur. Amerikan Sağlık Kuruluşu FDA onaylı olması en önemli özelliğidir.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.