HD kontakt lens ne kadar gerçek?

HD kontakt lens ne kadar gerçek?

Hd teknolojisi ile çok daha net bir görüş elde etmek kulağa hoş geliyor olsa gerek.. Gelişen teknolojiler sayesinde kullandığımız cep telefonlarından evlerde bulunan televizyonlara kadar herşey yüksek görüntü kalitesini hedefliyor. High defination teknolojisi görüntü ve resimlerde bulunan piksel sayısını artıran önemli bir gelişmedir. High defination teknolojisi bir film izlerken ekran titreşimlerini engelleyerek keskin hatlarda vizyon sağladığı için yüksek seviyede bir netlik sağlamaktadır. HD görüntüleme sistemleri genelde televizyon ve videolar için geçerli bir konu olarak karşımıza çıkarken son dönemde HD kontakt lens adında bir iddaa ortaya atıldı.. Peki kontakt lens hd kalitede gösterme özelliğine nasıl sahip olabilir?

Hd kontakt lens konusu aynı yemeğin farklı bir metodla pişirilip tekrar lens tüketicisinin önüne konmasından başka bir şey değil! Çünkü hd olduğu iddaa edilen kontakt lensin aslında bir çok lens’te bulunan basit bir özelliğe sahip olduğunu söylersek abes kaçmayacaktır. İnanılmaz ölçüde parlama ve ışık halelerini ortadan kaldırabilen özelliğin adı asferik optik geometrik lens tasarımıdır. Aynı teknoloji aberration control olarak yaklaşık 10 yıldır bir çok kontakt lens üreticisi tarafından kullanılmaktadır.

10 yıldır var olan bir teknolojinin yeni bir gelişme olarak sunulması kamuoyunun dikkatinden kaçan bir konu olduğunu nedniyle bazı gerçeklerin altını çizmek gereklidir. Etkili pazarlama teknikleriyle süslü kelimeler kullanarak kontakt lens kullanıcısını yanıltmak hiç doğru değil!

HD Kontakt Lens Nedir?

Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının giderilmesinde lens tasarımının optik sapmaları minimum seviyeye indirdiği asferik geometrik dizayn eski adıyla aberration control, yeni adıyla Hd kontakt lens‘tir.

Asferik dizayna sahip kontakt lensler optik sapmaları minümum seviyeye indirgeyerek daha loş ortamlar dahil olmak üzere net görüş sağlayan ürünlerdir. Optik eksen gözde daha iyi merkezlenme kabiliyetine sahip olduğu için daha net görmek mümkün!

Özellikle gece ışıklarında pupila’nın büyüyerek kontakt lensin merkez ekseninin dışına çıkması nedeniyle sferik lenslerde optik eksen dışında kalan alanlar bulanıklığa neden olur. Asferik kontakt lenslerin dizaynı gereği kontakt lens merkezinde ve kenarlarında optik kırılma veya sapma seviyesi engellendiği için ışığın sapmasına (aberration) karşı konulur.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.