Göze yapışan lens nasıl çıkartılır?

Kontakt lens gözünüze yapışmış ve çekerek çıkarmaya çalıştığınız halde başarısız oluyorsanız panik yok elbette çıkarmanın basit bir yolu var.

Bazı durumlarda lens gözle vakum etkisi yaparak oluşan basın nedeniyle çıkartılması zorlaşabilir. Bu durumdan kurtulmak için göz damlası damlatmak kesinlikle işe yarayacaktır. Göz damlasının olmadığı zamanlarda bir kaç damla lens solüsyonuda kullanabilirsiniz. Gözünüze damlattığınız damla yada solüsyon lensin vakum etkisinden kurtulup yukarı kalkmasını sağlayarak gözden çıkmasını kolaylaştıracaktır.

Önerdiğimiz yolu denedikten sonra lensi çıkarmakta hala zorlanıyorsanız, en kısa zamanda en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmeniz tavsiye olunur.

Lens göze neden yapışır?
Geçirilen ateşli hastalıklarda kornea ısısı artışı nedeniyle kontakt lens hızla su kaybederken, gözle lens arasında kalan bölgede göz yaşı eksilerek vakum etkisine sebep olur. Uygunsuz temel eğride sıkı uyum denilen hatalı montaj yada lens çapının aşırı büyük olduğu durumlarda fazla merkezlenme yapışma ihtimalini doğurabilir. Ayrıca kullanım süresinin dolması, gece lens takarak uyuma alışkanlıkları yapışmaya neden olmaktadır.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.