Blog

Fiber optik lens teknolojileri

Fiber optik lensler sayesinde fiber optik kabloların taşıdığı ışık enerjisini istediğiniz alana noktasal (spot) olarak veya yayvan (flood) olarak yansıtma imkanı bulunmaktadır. Fiber optik lens teknolojisi daha kuvvetli bir ışık elde eden ve aynı zamanda ışığın açısını istenilen seviyeye getiren harika bir buluş..

Fiber optik lensler; evlerinizde bulunan aydınlatma sistemleri, kameralar, matbaa makineleri, ameliyatlarda kullanılan tıbbi cihazlar ve görüntüleme sistemlerine kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahipler.

Özellikle aydınlatma sistemlerinde kullanılan fiber optik kabloların taşıdığı ışık demetleri lens merkezinde toplanarak yapılan optik odaklama neticesinde mekanlarda verimli, estetik ve güçlü aydınlatma sağlamaktadır.

Cerrahi ameliyat ve iç hastalıkları teşhislerinde semptomların izlenmesi ve gözlenmesinde kullanılan endoskopi yönteminde esnek bir boru ucunda bulunan sadece 1 mm çapındaki fiber optik lens, görüntüleri fiber optik kablolara ileterek tıbbi cihazın ekranında görüntülenmesini sağlamaktadır.

26 Nisan 2013 Bilinmeyenler
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply