Fiber optik lens teknolojileri

Fiber optik lens teknolojileri

Fiber optik lensler sayesinde fiber optik kabloların taşıdığı ışık enerjisini istediğiniz alana noktasal (spot) olarak veya yayvan (flood) olarak yansıtma imkanı bulunmaktadır. Fiber optik lens teknolojisi daha kuvvetli bir ışık elde eden ve aynı zamanda ışığın açısını istenilen seviyeye getiren harika bir buluş..

Fiber optik lensler; evlerinizde bulunan aydınlatma sistemleri, kameralar, matbaa makineleri, ameliyatlarda kullanılan tıbbi cihazlar ve görüntüleme sistemlerine kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahipler.

Özellikle aydınlatma sistemlerinde kullanılan fiber optik kabloların taşıdığı ışık demetleri lens merkezinde toplanarak yapılan optik odaklama neticesinde mekanlarda verimli, estetik ve güçlü aydınlatma sağlamaktadır.

Cerrahi ameliyat ve iç hastalıkları teşhislerinde semptomların izlenmesi ve gözlenmesinde kullanılan endoskopi yönteminde esnek bir boru ucunda bulunan sadece 1 mm çapındaki fiber optik lens, görüntüleri fiber optik kablolara ileterek tıbbi cihazın ekranında görüntülenmesini sağlamaktadır.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.