En İyi Lens Solüsyonu Markası Hangisi

En İyi Lens Solüsyonu Markası Hangisi

Lens solüsyonu markalarının bilinilirliği en yüksek olanını seçmek her zaman işe yaramayabilir. En iyi lens solüsyonu markası hangisi

Kuşkusuz solüsyonlar yada sular lens bakım, dezenfekte ve temizlik işlemlerininin olmazsa olmazlarıdır. Elbette en iyisini kullanmak çok iyi bir fikir olabilir ama hangi kriteri göz önünde bulunduracağınızı bilmiyorsanız, yada neye ihtiyacınız olduğunu.. O zaman bazı bilgileriniz eksik anlamına gelmektedir.

Son on yılda çok amaçlı ”multipurpose” saklama, durulama, temizleme ve saklama fonksiyonlu üretilmekte, artık protein tabletleri gibi karmaşık bakım işlemlerine gerek duyulmamaktadır. Kontakt lens solüsyonu seçilirken ilk dikkat edilecek nokta kullandığınız lensi hangi tipte ve hangi malzemeden üretilmiş olduğudur, bu sebepten dolayı üreticiler marka önerebilmektedir. Örneğin Hema Diamond Colors renkli lenslerinin Optifree ile temizlenmesi tavsiye edilerek, optifree solüsyon kullanıldığında kullanım süresinin %30 arttığı tecrübe edilmiştir.

Kullandığınız sölüsyon çok amaçı olsada formülleri içinde mutlaka dezenfekte edici ve proteinleri kırıcı ajan madde bulunmakta olduğundan mecbur kalmadıkça göze damlatılmamalıdır. Ayrıca hassas gözler için ‘for sensitive eyes’in pazarlama hilesinden başka bir şey olmadığını bilmelisiniz çünkü tabiatıyla bütün gözlerin hassas olduğu su götürmez bir gerçektir. Kontak lens iyi temizlendiği sürece gözünüzde allerji olmaz! Kontakt lens solüsyonu allerjik reaksiyona neden veya engel olmadığı gibi hassas gözlere iyi gelen solüsyonlardan bahsetmek maalesef imkansızdır.

Kontakt lens markanızı değiştirmediğiniz sürece solüsyon markasını değiştirmenize gerek yoktur ancak lensleriniz süresi kullanım süresinden önce bitiyorsa durumu gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

  • Solüsyonu açılıp havayla temas ettikten 3 ay sonra tüketilmelidir. 3 ay sonra şişe dolu olsa bile proteinleri temizlemez ve zararlı mikroorganizmaları yok etmez.
  • Solüsyon uç ağız kısımlarını el ve parmak temasından sakının.
  • Kontakt lens kaplarınızın musluk suyuyla temas ettirmeyin.
  • Leave a Comment

    Termal Etiket Eco Termal etiket, yüzeyinde hami bir katman bulunmayan miktar çeşididir. Kumbara üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Kullanılan barkod yazıcının baş bölgesindeki ısı beraberlik birlikte termal sıvılaşma özelliği gösterir dahi bu şekilde Eco termal etiketin üzerine baskı alınır. Bu termal etiketlere yumruk termal olarak (ısıyla) yapılır ve yerde yüzden ribon kullanılmaz. Ribon kullanımı olmadığı için tahakküm maliyeti sıfıra yakındır.
    En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.