En İyi Lens Solüsyonu Markası Hangisi

En İyi Lens Solüsyonu Markası Hangisi

Lens solüsyonu markalarının bilinilirliği en yüksek olanını seçmek her zaman işe yaramayabilir. En iyi lens solüsyonu markası hangisi

Kuşkusuz solüsyonlar yada sular lens bakım, dezenfekte ve temizlik işlemlerininin olmazsa olmazlarıdır. Elbette en iyisini kullanmak çok iyi bir fikir olabilir ama hangi kriteri göz önünde bulunduracağınızı bilmiyorsanız, yada neye ihtiyacınız olduğunu.. O zaman bazı bilgileriniz eksik anlamına gelmektedir.

Son on yılda çok amaçlı ”multipurpose” saklama, durulama, temizleme ve saklama fonksiyonlu üretilmekte, artık protein tabletleri gibi karmaşık bakım işlemlerine gerek duyulmamaktadır. Kontakt lens solüsyonu seçilirken ilk dikkat edilecek nokta kullandığınız lensi hangi tipte ve hangi malzemeden üretilmiş olduğudur, bu sebepten dolayı üreticiler marka önerebilmektedir. Örneğin Hema Diamond Colors renkli lenslerinin Optifree ile temizlenmesi tavsiye edilerek, optifree solüsyon kullanıldığında kullanım süresinin %30 arttığı tecrübe edilmiştir.

Kullandığınız sölüsyon çok amaçı olsada formülleri içinde mutlaka dezenfekte edici ve proteinleri kırıcı ajan madde bulunmakta olduğundan mecbur kalmadıkça göze damlatılmamalıdır. Ayrıca hassas gözler için ‘for sensitive eyes’in pazarlama hilesinden başka bir şey olmadığını bilmelisiniz çünkü tabiatıyla bütün gözlerin hassas olduğu su götürmez bir gerçektir. Kontak lens iyi temizlendiği sürece gözünüzde allerji olmaz! Kontakt lens solüsyonu allerjik reaksiyona neden veya engel olmadığı gibi hassas gözlere iyi gelen solüsyonlardan bahsetmek maalesef imkansızdır.

Kontakt lens markanızı değiştirmediğiniz sürece solüsyon markasını değiştirmenize gerek yoktur ancak lensleriniz süresi kullanım süresinden önce bitiyorsa durumu gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

 • Solüsyonu açılıp havayla temas ettikten 3 ay sonra tüketilmelidir. 3 ay sonra şişe dolu olsa bile proteinleri temizlemez ve zararlı mikroorganizmaları yok etmez.
 • Solüsyon uç ağız kısımlarını el ve parmak temasından sakının.
 • Kontakt lens kaplarınızın musluk suyuyla temas ettirmeyin.
 • Leave a Comment

  yün cami halıları
  mide küçültme
  mide küçültme ameliyatı
  mide küçültme
  Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
  Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.