Bebeklerde Konjonktivit ve Alerji

Bebeklerde Konjonktivit ve Alerji

Bazı bebeklerde konjonktivit rahatsızlığı ortaya çıkabilir. Sizde bu enfeksiyona maruz kalabilirsiniz. Belirtileri: Konjonktivitin belirtileri arasında göz ve göz kapaklarında kızarma, şişme, beyaz kısımda kanlanma ayılabilir. Bakteri, virüs veya alerjiden kaynaklanabilir. Gözlerde bolca çapaklanma olabilir ve çapaklar koyu kıvamda sarımsı yeşil veya ince ve sulu olabilir. Bebek uykudan uyandığında göz kapakları birbirine yapışık olabilir ve açılması için yıkanması gerekebilir.

Yeni doğmuş bir bebekte, konjonktivit doğum sırasında kapılan bir enfeksiyondan kaynaklanabilir. Bebeklerde, tekrarlanan konjonktivit durumları, göz pınarlarında bir tıkanmayı işaret edebilir. Son derece bulaşıcıdır! Konjonktivit son derece bulaşıcıdır. Enfeksiyonun aile içinde diğer kişilere bulaşmasını engellemek için, ellerinizi özenle yıkayın. Bebeğin havlularını, sabunluklarını, battaniyelerini veya yastıklarını ailedeki diğer kişiler içinde kullandırmayın. Ne yapmalı ? Bebeğin göz kapaklarını ılık su ve pamukla yıkayın. Enfeksiyonun yayılmasını engellemek için, gözün iç kısmından dışarı doğru temizleyin. Her iki göz için ayrı birer parça pamuk kullanın. Bebeğinizin kontakt lenslerini tam ve mükemmel olarak temizlediğinize emin olun, gerekirse lense profesyonel bir labaratuvarda derin temizlik ve bakım yaptırınız. Konjonktivite bakteriler, virüsler ya da alerji sebep oluyor. Bakterilerin sebep olduğu konjonktivite genellikle kirli eller ve ortak kullanılan havlular sebep olur, virüsün sebep olduğu iltihaplanma ise soğuk algınlığı, ya da çocukluk dönemi virüs hastalıkları ile ilişkili olarak ortaya çıkıyor. Alerjik Konjonktivit ise kozmetik ürünler, polenler ve yanlış lens kullanımından olmaktadır. Bebeklerde kontakt lens kullanımında kontakt lenslerin bakım prosedürlerini eksiksiz olarak yerine getirmeniz halinde lense bağlı komplikasyonlar yaşama riski minimum seviyede gerçekleşir. Konjonktivit rahatsızlığında bebeğinizin kontakt lens kullanımına ara veriniz.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.