Astigmatı olanlar renkli lens kullanabilir mi

Astigmatı olanlar renkli lens kullanabilir mi

Astigmatı olanların renkli lens kullanabilir miyim diye merak ederek fazla düşünmesine gerek yok! Evet kesinlikle kullanabilirler. Yaklaşık 10 yıl önce aynı soru sorulduğundada cevap aynıydı fakat bilgi eksikliği nedeniyle astigmatı olanlar renkli lens kullanabileceklerinden haberdar olamadılar.

Gözdeki görme bozuklukları arttıkça renkli lens seçenekleri ters orantılı azalmaktadır. Başka bir deyişle astigmat kırma kusuru bulunan bir insan renkli kontakt lens kullanmaya karar verdiğinde seçebileceği renkler; Düz yeşil, Düz Mavi ve Düz gri’den ibarettir. Oysa kozmetik ve miyoplar için sınırsız sayıda hareli, haresiz renk alternatifinden söz edilebilir.

Günümüz teknolojisinde astigmat görme sorununun giderilmesinde yıllardır yumuşak lensler kullanılmaktadır, astigmatı olanların sadece sertlens kullanabileceği yanlış bilgidir.

Diamond Colors markası astigmat renkli lens kapsamında soru ve sorunlarınızı (0212) 570 8014 – (0212) 570 8013 numaralı telefonlardan bizlere iletebilirsiniz.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.