Arnold Greiner Protez göz enstitüsü

Arnold Greiner Protez göz enstitüsü

Arnold Greiner protez göz enstitüsü çalışmaları kişiye özel olduğu için bireysel uyum mükemmel seviyede gerçekleşiyor. Ayrıca protez gözü her hasta için kendileri üretiyor.

Arnold Greiner almanya’nın münich şehrinde protez göz üretimi yapan bir enstitü.. Travmalar, kazalar ve hastalıklar nedeniyle gözünü kaybetmiş kişilere cam malzeme kullanarak yapay göz üreterek uygulama ve montaj yaparak insanların estetik görünümlerini tekrar kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Almanya’da ikinci dünya savaşı sonrasında yapay gözler için talebin artması Ocularist’lerin (suni göz yapan kimse) çok daha deneyim kazanıp protez göz konusunda uzman olmalarına neden oldu. 1883 lü yıllardan bu yana kuşaktan kuşağa protez göz üreten Greiner ailesinin bugünde aynı işle meşgul olduğunu belirtmekte fayda var..

Protez göz konusunda ihtiyaç sahiplerine ilk önce yapılan bir cerrahi ameliyatla gözün büyük bir kısmı alındıktan sonra göz içinin alanı muhafaza etmesi için yerleştirilen bir implant sonrasında 4 ile 6 hafta arasıda bir bekleme süresinin devamında protez göz uygulaması yapılıyor. Protez göz uygulamasına hazır duruma gelmek için yapılan ameliyattan iki gün sonra hasta hastaneden taburcu edilmektedir. Yaklaşık bir ay bekleme süresi sonrasına hastaya ilk tasarlanan protez göz monte edilerek altı ay sonra yapılan protez tekrar kontrol edilerek genelde ikinci bir protez tekrar üretilerek hasta şifa buluyor.

Arnold Greiner protez göz ürünleri göz sağlığıyla uyumlu inorganik Kryolithglas malzemeden üretilerek, ıslanılabilirlik açısından son derece uygun. Canlı ve doğal görünüme sahip olan protez göz aynı zamanda çizilmeye karşı dayanklı, kir tutmayan özelliklerde olup makul fiyatlarda satılıyor. Gözle adaptasyon süresinin kısa olması göze çarpan diğer önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Kryolithglas nedir?
Kryolithglas yüksek kalitede özel bir cam malzemesidir. Kurşun, demir ve zararlı element içermeyen Kryolithglas kimyasal tepkimesi sıfır olduğu için nötr özelliktedir. Bu nedenle göz protez yapımında kullanılmaktadır.

[one_half]Kryolithglas protez göz hammaddesi Protez göz cam malzemesi[/one_half] [one_half_last]Kryolithglas protez renk malzemesi Renk çubukları[/one_half_last] [one_half]camdan el yapımı protez gözCamdan protez göz yapımı şekillendirme[/one_half] [one_half_last]camdan protez gözProtez göz tamanlanma aşaması[/one_half_last]

Arnold Greiner protez göz enstitüsü kişiye özel yapay göz çözümleri üretmekte olup, piyasada bulunan fabrikasyon ürünleri kullanmamaktadır. Fabrikasyon olarak gelişi güzel şekilde üretilen protez gözler kullanımdaki rahatsızlıkları nedeniyle tercih edilmemektedir. Hazır protez göz olarak bilinen ürünler aşırı derecede çapaklanma yapmaları ve iç kısımdaki boşluklar, göz ile uyumlu olmayan geometrik yapıları kullanım açısından dezavantaj yaratmaktadırlar.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.