Arnold Greiner Protez göz enstitüsü

Arnold Greiner Protez göz enstitüsü

Arnold Greiner protez göz enstitüsü çalışmaları kişiye özel olduğu için bireysel uyum mükemmel seviyede gerçekleşiyor. Ayrıca protez gözü her hasta için kendileri üretiyor.

Arnold Greiner almanya’nın münich şehrinde protez göz üretimi yapan bir enstitü.. Travmalar, kazalar ve hastalıklar nedeniyle gözünü kaybetmiş kişilere cam malzeme kullanarak yapay göz üreterek uygulama ve montaj yaparak insanların estetik görünümlerini tekrar kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Almanya’da ikinci dünya savaşı sonrasında yapay gözler için talebin artması Ocularist’lerin (suni göz yapan kimse) çok daha deneyim kazanıp protez göz konusunda uzman olmalarına neden oldu. 1883 lü yıllardan bu yana kuşaktan kuşağa protez göz üreten Greiner ailesinin bugünde aynı işle meşgul olduğunu belirtmekte fayda var..

Protez göz konusunda ihtiyaç sahiplerine ilk önce yapılan bir cerrahi ameliyatla gözün büyük bir kısmı alındıktan sonra göz içinin alanı muhafaza etmesi için yerleştirilen bir implant sonrasında 4 ile 6 hafta arasıda bir bekleme süresinin devamında protez göz uygulaması yapılıyor. Protez göz uygulamasına hazır duruma gelmek için yapılan ameliyattan iki gün sonra hasta hastaneden taburcu edilmektedir. Yaklaşık bir ay bekleme süresi sonrasına hastaya ilk tasarlanan protez göz monte edilerek altı ay sonra yapılan protez tekrar kontrol edilerek genelde ikinci bir protez tekrar üretilerek hasta şifa buluyor.

Arnold Greiner protez göz ürünleri göz sağlığıyla uyumlu inorganik Kryolithglas malzemeden üretilerek, ıslanılabilirlik açısından son derece uygun. Canlı ve doğal görünüme sahip olan protez göz aynı zamanda çizilmeye karşı dayanklı, kir tutmayan özelliklerde olup makul fiyatlarda satılıyor. Gözle adaptasyon süresinin kısa olması göze çarpan diğer önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Kryolithglas nedir?
Kryolithglas yüksek kalitede özel bir cam malzemesidir. Kurşun, demir ve zararlı element içermeyen Kryolithglas kimyasal tepkimesi sıfır olduğu için nötr özelliktedir. Bu nedenle göz protez yapımında kullanılmaktadır.

[one_half]Kryolithglas protez göz hammaddesi Protez göz cam malzemesi[/one_half] [one_half_last]Kryolithglas protez renk malzemesi Renk çubukları[/one_half_last] [one_half]camdan el yapımı protez gözCamdan protez göz yapımı şekillendirme[/one_half] [one_half_last]camdan protez gözProtez göz tamanlanma aşaması[/one_half_last]

Arnold Greiner protez göz enstitüsü kişiye özel yapay göz çözümleri üretmekte olup, piyasada bulunan fabrikasyon ürünleri kullanmamaktadır. Fabrikasyon olarak gelişi güzel şekilde üretilen protez gözler kullanımdaki rahatsızlıkları nedeniyle tercih edilmemektedir. Hazır protez göz olarak bilinen ürünler aşırı derecede çapaklanma yapmaları ve iç kısımdaki boşluklar, göz ile uyumlu olmayan geometrik yapıları kullanım açısından dezavantaj yaratmaktadırlar.

Leave a Comment