Akıllı kontakt lensle arttırılmış gerçeklik.

Akıllı kontakt lensle arttırılmış gerçeklik.

Akıllı kontakt lensle arttırılmış gerçeklik.. Dijital medya akıllı telefonlar derken göz üzerinden kontakt lens ve gözlük yardımıyla ekran görüntüsü artık mümkün sayılabilir. Yüksek çözünürlüklü panoramik görüntü sağlayan video gözlük yada tercihe göre video lens kullanarak hd performans avantajını yakalayabilirsiniz. Yakın bir zamanda gözlerinizdeki lens 3D görmenizi gerçekleştirecek.

Innovega adında bir firma insanların dünya’ya bakış açısını sonuna kadar değiştirmeye çok kararlı gibi görünüyor.. Sanal dünyanın kısıtlı görüntülerini artırılmış gerçeklik hedefli olarak normal vizyonun dışına yüksek megapiksek gözlükler ve takılabilir kontakt lenslerle taşıyarak gerçekleştiriyorlar.

Normalde video gözlüklerde oyun oynanırken tünel görmesi denilen periferik görme kayıpları nedeniyle merkezden kenarlara doğru görüş azalması dezavantaj olurken Innovega teknolojisi saydam optik mercek şeffaf olduğu için doğal arayüzü ile görüntüler üzerinde olumsuz bir etki taşımıyor.

Video oyunseverler, sinema, film tutkunları yada akıllı telefon kullanan insanların aradığı tek şey gerçeğe yakınlık.. Innovega görüntü konusunda tüketicilere gerçek HD/3D vaadediyor! Üstelik bunun için daha büyük ekranlı televizyonlara ihtiyaç olmaksızın takılan bir çift mikro kontakt lens, mobil uygulama ile birlikte dünyayı panoramik şekilde gözünüzün önüne getirebiliyor.

Ayrıca mikroskobik kontakt lens ve dijital gözlükler görme azlığı sorunu yaşayan ve teleskopik gözlük kullanma zorunda olan makula dejenerasyonu hastaları içinde daha geniş görüş açısı, yakın mesafeleri okuma konusunda çözüm sağlayabiliyor.

Bu teknolojiyi daha iyi anlayabilmek için bir örnek: 42 Inc bir televizyonla karşılaştırıldığında hissettiğinizin tam 10 katı büyük olup, video gözlük veya kontakt lens içine yerleştirilen dijital içerik sayesinde gerçek bir 3D/HD deneyimi sanal panoramik arttırılmış gerçeklik duvarı diyebiliriz. Akıllı telefon yada herhangi bir medya aygıt üzerinden ağ geçidi lens yüzeyinde bulunan mikro projektörler sayesinde yüksek performanslı görüntüyü retinaya aktarıyor.

Leave a Comment

yün cami halıları
mide küçültme
mide küçültme ameliyatı
mide küçültme
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor.