Blog

Akıllı kontakt lensle arttırılmış gerçeklik.

Akıllı kontakt lensle arttırılmış gerçeklik.. Dijital medya akıllı telefonlar derken göz üzerinden kontakt lens ve gözlük yardımıyla ekran görüntüsü artık mümkün sayılabilir. Yüksek çözünürlüklü panoramik görüntü sağlayan video gözlük yada tercihe göre video lens kullanarak hd performans avantajını yakalayabilirsiniz. Yakın bir zamanda gözlerinizdeki lens 3D görmenizi gerçekleştirecek.

Innovega adında bir firma insanların dünya’ya bakış açısını sonuna kadar değiştirmeye çok kararlı gibi görünüyor.. Sanal dünyanın kısıtlı görüntülerini artırılmış gerçeklik hedefli olarak normal vizyonun dışına yüksek megapiksek gözlükler ve takılabilir kontakt lenslerle taşıyarak gerçekleştiriyorlar.

Normalde video gözlüklerde oyun oynanırken tünel görmesi denilen periferik görme kayıpları nedeniyle merkezden kenarlara doğru görüş azalması dezavantaj olurken Innovega teknolojisi saydam optik mercek şeffaf olduğu için doğal arayüzü ile görüntüler üzerinde olumsuz bir etki taşımıyor.

Video oyunseverler, sinema, film tutkunları yada akıllı telefon kullanan insanların aradığı tek şey gerçeğe yakınlık.. Innovega görüntü konusunda tüketicilere gerçek HD/3D vaadediyor! Üstelik bunun için daha büyük ekranlı televizyonlara ihtiyaç olmaksızın takılan bir çift mikro kontakt lens, mobil uygulama ile birlikte dünyayı panoramik şekilde gözünüzün önüne getirebiliyor.

Ayrıca mikroskobik kontakt lens ve dijital gözlükler görme azlığı sorunu yaşayan ve teleskopik gözlük kullanma zorunda olan makula dejenerasyonu hastaları içinde daha geniş görüş açısı, yakın mesafeleri okuma konusunda çözüm sağlayabiliyor.

Bu teknolojiyi daha iyi anlayabilmek için bir örnek: 42 Inc bir televizyonla karşılaştırıldığında hissettiğinizin tam 10 katı büyük olup, video gözlük veya kontakt lens içine yerleştirilen dijital içerik sayesinde gerçek bir 3D/HD deneyimi sanal panoramik arttırılmış gerçeklik duvarı diyebiliriz. Akıllı telefon yada herhangi bir medya aygıt üzerinden ağ geçidi lens yüzeyinde bulunan mikro projektörler sayesinde yüksek performanslı görüntüyü retinaya aktarıyor.

20 Ocak 2014 Kontakt Lens Teknojileri
About Lens Dünyası

Kontakt lens konusunda; üretimden tüketime 20 yılı aşkın deneyim ışığında lens tüketicilerine doğru bilgileri aktarmak için burada yazarlık yapıyorum.

Leave a Reply